Mütevelli Heyeti

Mütevelli Heyetimiz, Vakfımızın kuruluş amaçlarına ve hedeflerine uygun olarak oluşturulmuştur.

Hüseyin Çelik

Mütevelli Heyeti
Hüseyin Çelik

HeCe Vakfı'nın başkanı, Doç. Dr. Hüseyin Çelik'tir. Doç Dr. Hüseyin ÇELİK 1959 yılında Van’ın Gürpınar ilçesinde doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne asistan olarak girdi. 18 yaşında iken Adalet Partisi Gençlik Kollarında başladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi’nin kadrosuna geçti. 1988-1991 yılları arasında doktorası ile ilgili araştırmalar yapmak üzere, İngiltere’de bulundu. Aynı zamanda Londra Üniversitesi The School Of Oriental and African Studies’te Turkish Politics bölümünde Master programına devam etti. Türkiye’de ilk siyasal muhalefet hareketi olan “Yeni Osmanlılar Cemiyeti” ile ilgili araştırmalar yapmak üzere Belçika, Hollanda, Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya ve Fransa’da bulundu. 1991 yılında “Ali Suavi ve Dönemi” konulu doktorasını tamamladı. 1992’de Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde yardımcı doçent, 1997 yılında doçent oldu. Üniversite yıllarında ve akademik hayatında siyasetle yakından ilgilendi. 18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde DYP’den Van Milletvekili seçildi. 3 Temmuz 2001’de DYP’den istifa ederek AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldı. Milletvekili seçildiği ilk yıl TBMM Başkanlık Divanı Üyeliğine seçildi. TBMM’de Ak Parti Grubu oluştuktan sonra Grup Başkan Vekili oldu. 3 Kasım 2002 Milletvekili genel seçiminde yeniden Van Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 58. Cumhuriyet Hükümetinde Kültür Bakanı olarak görev aldı. 59 ve 60. AK Parti Hükümetlerinde ise, Millî Eğitim Bakanı olarak yer almıştır. Fikri ve siyasi akımlar, Türk kültürü, Türk siyasi tarihi, Türk edebiyatı ve aktüel memleket meseleleri üzerinde yayımlanmış 15 adet kitabı bulunan Çelik, evli ve 3 çocuk babası olup ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Kerem Altun

Mütevelli Heyeti
Kerem Altun

Eğitimci, 1955 Van doğumlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Kurumlarında Öğretmenlik, 1979 – 1989 yılları arasında Öğretmen Lisesi Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı Şube Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı Daire Başkanlığı, Başbakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Halkla İlişkiler Müşavirliği - Araştırmacı, Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü (AK Parti İktidarında), Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü (AK Parti İktidarında), 23. Dönem AK Parti Van Milletvekili- Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Nijerya Dostluk Grup Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın her kademesinde görev almıştır. Meslek hayatının büyük bir bölümünde yönetici olarak çalışmıştır. Çok sayıda projede etkin görevler almıştır. Kerem ALTUN yürütmekte olduğu görevlerinin yanında çeşitli kurum, kuruluş ve derneklerde Başkanlık, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Saadettin Sabaz

Mütevelli Heyeti
Saadettin Sabaz

11.01.1952 tarihinde Siirt ili, Kurtalan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Kurtalan’da okudu. Daha sonra Diyarbakır Öğretmen Okulu’nu yatılı okuyarak 1970 yılında mezun oldu. 30.07.1970 tarihinde Kurtalan ilçesin Avcılar Köyü ilkokulu öğretmeni olarak göreve başladı. Daha sonra Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü bitirdi. Akabinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı alanında lisans tamamladı. 11.11.1975 yılında Siirt ili, Kurtalan ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne atandı. Sekiz yıllık bu görev süresince özellikle kırsal kesimlerdeki yoksul öğrencilerin okula kavuşturulmasında başarılı çalışmalar yaptı. 12.08.1992 tarihinde Ankara il Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına atandı. Burada zaman zaman Koordinatör Müdür Yardımcılığı ve Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında sırasıyla; M.E.B. Merkez Teşkilatı Şube Müdürlüğü, M.E.B. Araştırma – Planlama ve Koordinasyon kurulunda Daire Başkanlığı (Bağımlı), M.E.B. Hizmet – İçi Eğitim Daire Başkanlığı (Bağımsız), M.E.B. Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü, M.E.B. Müsteşar Yardımcılığı, M.E.B. Bakanlık Müşavirliği, Suudi Arabistan Riyad Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği görevlerinde bulundu. Görevleri süresince yurt içinde ve yurt dışında pek çok eğitim etkinliği ve projelerde görev aldı. Çeşitli eğitim programlarında öğretim görevlisi olarak görev aldı. Halen emekli Müsteşar Yardımcısıdır.

Necmettin Yalçın

Mütevelli Heyeti
Necmettin Yalçın

Eğitimci, 1956 Elazığ doğumlu, 1976 - 1986 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Kurumlarında Öğretmenlik, Okul Yöneticiliği, İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, 1987 - 1992 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, 1993 - 2006 yılları arasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Genel Sekreterliği, 2006 - 2016 yılları arasında Bakanlık Müşavirliği, Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü (İnsan Kaynakları), Bakanlık Müşavirliği, Özbekistan Taşkent eğitim Müşavirliği görevlerinde bulunmuş ve 2016 yılında emekliye ayrılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü görevindeyken 2011 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi, Meclis Haber Dergisi’nce ‘Yılın Bürokratı’ ödülünü alan Necmettin YALÇIN yürütmekte olduğu görevlerinin yanında çeşitli kurum, kuruluş ve derneklerde Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu üyeliklerinde bulundu. Çok sayıda projede Proje Koordinatörlüğü ve Proje Yöneticiliği görevlerini de yürütmüştür. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ramazan Çelik

Mütevelli Heyeti
Ramazan Çelik

1957 Van Gürpınar doğumlu. İlk öğrenimini Tatvan da tamamladı. Orta tahsilini Van Endüstri Meslek Lisesi Torna ve Tesviye Bölümü'nü bitirerek mezun oldu. 1979 Van Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliğini bitirerek aynı yıl Yozgat Çekerek ilçesinde öğretmenliğe başladı. 1984 yılında Ankara Endüstriyel Sanatlar Yüksek Öğretmen Okulu İş Teknik Bölümümünü bitirerek Van İskele Yatılı Yüzüncü Yıl Üniversite'sine naklen geçti. Çeşitli birimlerde Şube Müdürü, Yurt Müdürü, Yurt Müdürlüğü, Daire Başkanlığı gibi görevlerden sonra 1992 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirerek Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Sekreterliği'ne atandı. Üniversite de yaklaşık 20 yıl hizmetten sonra 2006 yılında 49 yaşında iken emekli oldu. Halen Van Sardur Otomotiv (Volkswagen) Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir. Az derecede Almanca, İngilizce ve Arapça; iyi derecede Kürtçe bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Süheyla Çelik

Mütevelli Heyeti
Süheyla Çelik

Eğitimci, 1974 doğumlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Kurumlarında Öğretmenlik görevlerinde bulunmuştur. Süheyla ÇELİK, HeCe Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Muhasip Üye ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Ali Ekrem Çelik

Mütevelli Heyeti
Ali Ekrem Çelik

1984 Van doğumlu, evli bir çocuk sahibidir. İlkokulu İstanbul 29 Ekim İlköğretim Okulu, Van İnönü İlköğretim Okulu, Zeve İlköğretim Okulu ve Özel Serhat İlk Öğretim Okulunda okudu. Ortaöğrenim Van Gölü Anadolu Lisesi, Ankara Çankaya Milli Piyango Anadolu Lisesi, Van Özel Serhat Lisesi. Tınaztepe Süper Lisesinde okudu. Yüksek Öğrenimini ABD Ohio Kent State Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Teknolojileri bölümünden mezun oldu. Yaptığı görevleri sırasıyla; Haziran -Eylül 2009 Şah-İmar İnşaat Şirketinde Staj, Eylül 2009’den itibaren Şah-Polat Yapı Şirketi Müdürlüğü, Eylül 2013’ten günümüze kadar Mihman Gıda Şirketi Müdürlüğü'dür.

Bize Ulaşın

+90 312 442 30 00 - +90 312 309 65 65

+90 312 316 65 65

Bizi Ziyaret Edin

Sakarya Mahallesi Hacı Ayvaz Sokak No: 20 06230 Samanpazarı, Altındağ / Ankara

Bize Mail Atın

info@hecevakfi.org